Sobota 09. 12. 2023 20:02:48 | Meniny má Izabela

Policajti v Trnavskom kraji našli vo vlaku dvoch nezvestných chlapcov

TRNAVA/ Počas medzinárodnej akcie Modrá 24 zameranej na bezpečnosť v železničnej doprave našli v uplynulom týždni v Trnavskom kraji dvoch nezvestných 17-ročných chlapcov. Policajné hliadky so služobnými psami skontrolovali 22 vlakov osobnej prepravy, 20 železničných staníc, 15 úschovní batožín a skriniek a 14 osôb.

TASR|21. november 2023|09:00:06

Zdroj: Polícia SR

Súvisiaci článok
Košický policajný riaditeľ udelil Pamätnú medailu Dominikovi, ktorý vo vlaku spacifikoval muža, ktorý napadol mladú študentku
Čítajte viac >

Informovala o tom trnavská krajská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.

"Do policajnej akcie sa zapojili policajti železničnej a poriadkovej polície v obvodoch železničných dráh Trnavského kraja," uviedla. Policajti vyriešili v priebehu 24-hodinovej akcie päť priestupcov v blokovom konaní. "Zastavili aj desať osôb, ktoré prechádzali cez koľaje tam, kde je to zakázané. Všetci však boli zamestnancami železníc a na vstup do koľajiska mali platné povolenie," dodala Antalová.

Hlavným cieľom akcie, ktorú každoročne organizuje Railpol - Európska asociácia železničných polícií, je preventívne pôsobenie v oblasti železničnej dopravy. "Polícia bude aj naďalej dohliadať na bezpečnosť verejnosti vo vlakoch a na železničných staniciach. V prípade, ak sa niekto stane svedkom nejakého incidentu, môže sa na nás v prípade núdze obrátiť na známom policajnom čísle 158," uviedla hovorkyňa.


Súvisiaci článok
Opozícia odsúdila, že Fico prerušil komunikáciu s vybranými médiami. "Je to nehodné predsedu vlády," tvrdia
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť