Výchovno-vzdelávacie aktivity škola realizuje od januára do septembra a sú vhodné pre deti a mládež, verejnosť, ako aj učiteľov. Environmentálna výchova je začlenená jednotlivými témami do učebných predmetov.
Chcú vybudovať zdravé návyky
„Cieľom je, aby žiaci získali vedomosti, ale aj zručnosti, ktorými môžu pomáhať životnému prostrediu jednoduchými a pre nich vhodnými činnosťami - chrániť životné prostredie, separovať odpad alebo primerane nakladať s odpadmi,“ vysvetlila hovorkyňa mesta Michaela Beňadiková.
Vzdelávanie podľa nej žiakom sprostredkuje poznatky, postoje a zručnosti, ktoré im v budúcnosti umožnia mať kladný vzťah k životnému prostrediu.
Nadobudnuté vedomosti a zručnosti preukážu žiaci počas školských akcií a dokážu ich využiť aj v bežnom živote. Jednotlivé aktivity, ktoré budú reakciou na zmenu klímy a potrebu prejsť na obehové hospodárstvo, bude škola smerovať k trvalej udržateľnosti.
„Deti sa budú hravou formou vzdelávať o prírode blízkych opatreniach a potrebe separovať priamo na školskom dvore. Vďaka zakúpenému materiálno-technickému vybaveniu budú samy zvyšovať mieru vyseparovaného odpadu v urbanistickom prostredí,“ dodala na záver Beňadiková.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť