Demokrati sa v piatok postavili pred novinárov.
Juraj Šeliga informoval, že sa na nich obracajú policajti, ktorým prekáža, že v Bratislavskom kraji stúpa kriminalita a situácia v policajnom zbore je veľmi zlá. Údajne vôbec nie stabilizovaná, ako to tvrdí minister Matúš Šutaj Eštok. Ten svoj rezort, podľa Šeligu, vôbec nezvláda.
Situácia je, podľa Šeligu, natoľko zlá, že sa kradne aj u Fica doma.
„Robert Fico býva v rezidencii na Sokolskej ulici v Bratislave. Človek by si myslel, že po atentáte naňho to bude nedobytná pevnosť. Ale nie je to tak. U premiéra sa kradne. V čase, keď nebol na Slovensku, medzi 20. a 30. decembrom, sa tam niekto vlámal, vytrhol priviazanú motorku a odviezol ju cez dve zabezpečené brány,“ uviedol Šeliga.
Policajti, ktorí poslali Demokratom fotky, sa obávajú, že sa to zametie pod koberec. Minister, ani policajný prezident, vraj ľudí neinformujú a nevyzývajú k ostražitosti, a pritom kriminalita rastie.
„Minister Matúš Šutaj Eštok evidentne nezvláda svoj rezort, keď po tom, ako bol spáchaný atentát na premiéra sa ešte aj kradlo v bytovke, kde býva. Čo si má pomyslieť obyčajný človek, keď sa tu nedokáže ochrániť ani predseda vlády?“ pýta sa Šeliga.
A dodáva, že zatiaľ čo premiérovi ukradli doslova spod zadku motorku, Slovákov sa chystá minister Richard Takáč a Štátne lesy ukradnúť cca 10 miliónov eur.
Michal Kiča novinárov informoval, že Štátne lesy spustili pred Vianocami jeden z najväčších tendrov na ťažbu dreva v histórii Slovenska, v celkovej hodnote takmer 100 miliónov eur. Plánovaný objem ťažby je 3,2 milióna kubíkov dreva.
Kiča ale tvrdí, že podmienky tendra nastavili tak, aby ich mohlo splniť len niekoľko firiem. „Je to zákazka šitá na mieru pre pár firiem, ktoré sú prepojené so stranami vládnej koalície,“ povedal.
Tou podmienkou je, že sa do súťaže môže zapojiť len firma, ktorá predtým vyťažila 1,6 milióna kubíkov dreva. „Nebude sa môcť zapojiť takmer žiadna firma zo Slovenska.“
Môže to vraj dopadnúť tak, že firma, ktorá vyhrá, si na prácu najmä malé firmy, ktoré sa do tendra nemohli zapojiť a takto sa to pre štát predraží o 5 – 15 miliónov eur.
„Kde skončia tieto milióny? V slovenských regionálnych firmách to určite nebude. Dali sme preto podnet na ÚVO, ktorý sa tým začal zaoberať.
Vyzývame ministra Takáča, aby sa tender nerealizoval do času, kedy o ňom ÚVO nerozhodne,“ uzavrel Michal Kiča.
O reakcii ministra Takáča vás budeme informovať ihneď, ako ju budeme mať k dispozícii.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť