Medzi prvými trasami, ktoré mesto plánuje v rámci druhej cyklovýzvy – žiadosti miest o nové cyklochodníky, je spojenie mesta s mestskou časťou Modranka. Ďalej cyklotrasa Z prednádražia Ulice B. Smetanu na Šafárikovú, spojenú cestičku pre chodcov a cyklistov na Bratislavskej ulici na smer obec Hrnčiarovce nad Parnou. Potom viaceré cyklotrasy vo štvrti Tulipán a cyklotrasy na Tajovského ulici.
Zvýšenie cyklistickej dopravy
V pláne obnovy a odolnosti SR je na celková výstavbu a rekonštrukciu určených 35 miliónov eur. Vybudované cyklistické projekty majú prispieť k väčšiemu využitiu bicyklov počas cesty do škôl a zamestnaní.
"Počet žiadostí nám jednoznačne ukazuje, že cyklodoprava na Slovensku zažíva boom. V tejto druhej výzve sme na výstavbu cyklotrás vyčlenili 35 miliónov eur s DPH, avšak záujem je viac ako dvojnásobný,“ uviedla štátna tajomníčka ministerstva dopravy Denisa Žiláková. V prvej časti cyklovýzvy pre jednotlicé mestá a obce vznikne celkovo 72 kilometrov dlhých cyklistických chodníkov a ciest v rámci celého Slovenska.
Plánované projekty prvej časti cyklovýzvy
Ministerstvo dopravy má pre výber nových projektov určené jasné požiadavky, na základe ktorých bude rozhodovať o výbere nových projektov. Každý projekt zaradený do pripravovaných plánov na výstavbu jednotlivých obcí a miest projektov v rámci Slovenska bude ohodnotený bodmi, pričom sa uskutočnia iba niektoré projekty.
V najbližšom roku vznikne už schválená cyklotrasa na Ulici J. Bottu a na Moyzesovej ulici.
Pozitívny vzťah k výstavbe nových cyklistických projektov má aj súčasný primátor Trnavy Peter Bročka. K väčšiemu využitiu bicyklov na prepravu v meste prispieva aj možnosť využitia zdieľaných bicyklov pre turistov a obyvateľov mesta.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť