Utorok 21. 05. 2024 06:05:28 | Meniny má Zina

Dolinková berie ľuďom motiváciu chodiť na preventívne prehliadky, domnieva sa Krajčí

SLOVENSKO/ Poslanec Národnej rady SR a exminister zdravotníctva (Slovensko, Za ľudí, KÚ) Marek Krajčí kritizuje avizované rušenie zubných benefitov v zdravotných poisťovniach. Tvrdí, že ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) tak berie ľuďom motiváciu chodiť na preventívne prehliadky.

TASR|16. apríl 2024|18:29:53

Zdroj: Facebook/Marek Krajčí - poslanec NR SR

Súvisiaci článok
Zákon o Slovenskej televízii a rozhlase predloží Šimkovičová na vládu na budúci týždeň
Čítajte viac >

Podotkol, že zubné benefity boli zo všetkých najvyužívanejšie. "Do budúcna to môže mať fatálne následky, lebo ľudia si povedia, čo už z tých benefitov mám. Keď aj prestanem chodiť na preventívne prehliadky, v podstate o nič neprídem," skonštatoval.

Zároveň poznamenal, že vďaka prevencii možno pacientom v skorom štádiu zachytiť akúkoľvek zdravotnú komplikáciu, ktorá je liečiteľná. "Teda stoja aj zdravotnícky systém menej peňazí," dodal.

Ministerka podľa Krajčího zrušením benefitov ročne oberie pacientov, ktorí sa zodpovedne starajú o svoje zdravie, o stovky eur. "V podstate zoberie ľuďom z vrecka tento rok 30 miliónov eur, budúci rok možno 45 až 50 miliónov eur," skonštatoval. Skritizoval, že tak robí ako ministerka "kvázi sociálnej vlády".

Od mája sa zruší poskytovanie zubných benefitov v zdravotných poisťovniach. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR tvrdí, že benefit splnil svoj edukačný účel a je potrebné hľadať nové benefity.


Súvisiaci článok
Taraba sa dohodol s KDH na zákone o podmienkach odstrelu medveďa
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť