Štvrtok 18. 04. 2024 05:33:28 | Meniny má Valér

Od začiatku roka zahynulo pod kolesami vlaku už sedem ľudí

SLOVENSKO/ Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od 2. januára do 5. februára zaznamenali deväť zrážok vlaku s osobami. Sedem z toho bolo smrteľných. Evidujú tiež tri zrážky vlaku s motorovým vozidlom, z toho jednu smrteľnú.

TASR|6. február 2024|09:00:09

Ilustračné foto. Zdroj: freepik.com

Súvisiaci článok
Muža ležiaceho neďaleko stanice si všimol cestujúci z vlaku. Zachránil mu tým život!
Čítajte viac >

TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Vladimíra Bahýlová.

"Vlak je obrovský kolos, ktorý môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti aj viac ako kilometer a následky zrážky s ním bývajú fatálne. ŽSR ako manažér infraštruktúry opakovane apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie," uviedla.

ŽSR zaznamenali tiež prípady vandalizmu. Opätovne upozornili na jeho nebezpečné dôsledky.

"Vandali si neuvedomujú, že svojím konaním ohrozujú nielen plynulú prevádzku osobnej a nákladnej dopravy, ale hazardujú aj s ľudskými životmi. ŽSR preto prosia verejnosť, aby bola všímavá k dianiu na železnici, aby pri zistení podozrivého konania či pohybu cudzích osôb na železnici či v blízkosti majetku ŽSR kontaktovala políciu a eliminovala trestnú činnosť," dodala hovorkyňa.


Súvisiaci článok
Košický policajný riaditeľ udelil Pamätnú medailu Dominikovi, ktorý vo vlaku spacifikoval muža, ktorý napadol mladú študentku
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť