Streda 24. 07. 2024 17:34:04 | Meniny má Vladimír

Dnes bude pekelne horúco. V niektorých okresoch teplota vystúpi až na 35 stupňov Celzia

SLOVENSKO/ Vo viacerých okresoch Slovenska sa v utorok očakávajú vysoké teploty, v niektorých z nich môže teplota dosiahnuť 35 stupňov Celzia. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého a druhého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

TASR|9. júl 2024|10:26:48

ZDROJ: freepik.com

Súvisiaci článok
Horehroním sa včera prehnala silná búrka. Ničila stromy aj strechy obydlí
Čítajte viac >

Výstrahy druhého stupňa platia predbežne pre okresy Komárno, Nové Zámky, Levice, Veľký Krtíš, Trebišov a Michalovce. Teplota vzduchu sa môže vyšplhať na 35 stupňov Celzia.

Výstrahy prvého stupňa platia pre celý Bratislavský kraj, takmer celý Trnavský kraj, viaceré okresy Banskobystrického a Košického kraja a okresy Nitra a Šaľa v Nitrianskom kraji. Teplota môže miestami dosiahnuť 33 až 34 stupňov Celzia.

"Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," pripomína SHMÚ s tým, že pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Výstrahy platia predbežne od 14.00 do 18.00 h.

V niektorých severnejších okresoch si treba dávať pozor na hmlu s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Ide o okresy Brezno, Bardejov, Kežmarok, Levoča, Poprad, Sabinov, Stará Ľubovňa, Gelnica, Spišská Nová Ves, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Námestovo, Ružomberok a Tvrdošín.

"Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity," upozorňuje SHMÚ.


Súvisiaci článok
Vodiči, pozor! Cestári dnes začali s obnovou pruhov na ceste medzi Žilinou a Martinom
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť