Štvrtok 25. 07. 2024 16:46:00 | Meniny má Jakub, Timur

Žena poslala podvodníkovi na účet 60-tisíc eur. Vydával sa za inžiniera zo Sýrie

BRATISLAVA/ Polícia sa zaoberá prípadom 57-ročnej ženy z Bratislavy, ktorá za tri mesiace poslala takmer 60 000 eur podvodníkovi, s ktorým komunikovala prostredníctvom sociálnej siete.

TASR|20. jún 2024|07:04:54

Ilustračné foto. Zdroj: freepik.com

Súvisiaci článok
Troch seniorov za jediný deň chceli v Banskej Štiavnici obrať podvodníci
Čítajte viac >

Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. V tejto súvislosti upozornila na podvodné profily neznámych osôb vystupujúcich pod identitou lekárov, bankárov, vojakov, chorých boháčov, ktorí nemajú komu zveriť svoje dedičstvo.

Policajti priblížili, že neznámy muž, vydávajúci sa za stavebného inžiniera pracujúceho v Sýrii, žiadal od poškodenej uhradenie platieb na rôzne účely.

"Dôverčivá žena vysoké čiastky peňazí zasielala na rôzne účty. Až keď sa celková suma vyšplhala na 59 250 eur si uvedomila, že sa stala obeťou podvodu," dodali.

Radia, že podvodníka možno pri komunikácii odhaliť tým, že používa prehnane veľa odborných slov pri opise svojej činnosti, že si postupne získava dôveru, najčastejšie prostredníctvom vyznávania lásky, ako aj tým, že napriek deklarovanému finančnému a sociálnemu zabezpečeniu žiada poskytnutie finančných prostriedkov.


Súvisiaci článok
Falošná policajtka v Petržalke obrala dôchodcu o tisíce eur
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť