Štvrtok 25. 07. 2024 09:23:05 | Meniny má Jakub, Timur

Nadrogovaní mladíci jazdili na motorke nebezpečným spôsobom

NITRA/ Policajti nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali dvojicu na motorke, ktorá bola pod vplyvom drog. Počas nočnej služby spozorovali na Dolnočermánskej ulici motocykel, ktorého vodič jazdil nekoordinovane zo strany na stranu

TASR|18. jún 2024|15:27:44

Zdroj: Polícia

Súvisiaci článok
Troch seniorov za jediný deň chceli v Banskej Štiavnici obrať podvodníci
Čítajte viac >

Policajti motocykel zastavili. Vodič sa počas komunikácie správal nervózne a roztržite, mal rozšírené zreničky. Policajtom priznal, že je užívateľom pervitínu. Rýchlotest zo vzorky slín na detekciu návykových látok v tele potvrdil u vodiča prítomnosť amfetamínu a metamfetamínu.

Spolujazdec bol rovnako nervózny a roztržitý, mal motorický nepokoj. Lustráciou v policajných evidenciách bolo zistené, že má zákaz vedenia motorových vozidiel za jazdu pod vplyvom návykových látok. Policajtom povedal, že prednedávnom užil látku s názvom speed a že má vo svojej peňaženke jedno priesvitné plastové vrecúško s obsahom žltej hrudkovitej látky, tzv. speedu. Policajtom ho dobrovoľne vydal.

Spolujazdec bol obmedzený na osobnej slobode a predvedený na obvodné oddelenie z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov. S vodičom sa policajti presunuli na toxikologické vyšetrenie do nemocnice, ktorého výsledok bol pozitívny na amfetamín a metamfetamín. Policajti mu zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali.


Súvisiaci článok
V Košiciach sa pri havárii zabil mladý motorkár
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť