Pondelok 20. 05. 2024 07:43:44 | Meniny má Bernard

Máme dosť prokurátorov, ktorí vraždu Kuciaka dotiahnu, reaguje minister na odchod Harkabusa a Mikuláša

SLOVENSKO/ Prípad vraždy novinára Jána Kuciaka nebude avizovaným odchodom dozorových prokurátorov Matúša Harkabusa a Daniela Mikuláša z prokuratúry ohrozený. Po stredajšom rokovaní vlády o tom ubezpečil minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD).

TASR|18. apríl 2024|07:20:37

Ilustračné foto. Zdroj: Boris Susko

Súvisiaci článok
Prokurátori, ktorí dozorovali vraždu Kuciaka, sa vzdali funkcie
Čítajte viac >

"Máme tu dosť fundovaných prokurátorov krajských prokuratúr aj Generálnej prokuratúry (GP) SR, ktorí budú spôsobilí ďalej dozorovať tieto spisy," povedal Susko.

Minister poukázal na to, že generálny prokurátor ponechal prípady, kde bolo skončené prípravné konanie, niekdajším prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. "Je to veľmi zaujímavá situácia, keď oni sami, ktorí volali po tom, že chcú tieto kauzy dozorovať, sa ich teraz zbavujú," dodal.

Denník N informoval o tom, že Harkabus a Mikuláš sa k 30. júnu vzdali funkcie prokurátorov. Po zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry pôsobia na Generálnej prokuratúre SR. Tá personálne zmeny nekomentovala. "Generálna prokuratúra SR nebude riešiť personálne záležitosti prostredníctvom médií," uviedla pre TASR hovorkyňa GP SR Zuzana Drobová.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka neskôr na sociálnej sieti deklaroval, že slobodné rozhodnutie ktoréhokoľvek prokurátora vzdať sa funkcie sa žiadnym negatívnym spôsobom nedotkne plnenia úloh prokuratúry SR. "Pôsobnosť prokuratúry vykonávajú stovky vysoko kvalifikovaných prokurátorov na všetkých stupňoch prokuratúry a ich každodenné plnenie služobných povinností je zárukou toho, že prokuratúra SR je garantom ochrany zákonnosti," zdôraznil.


Súvisiaci článok
Medveď bude ako terorista, navrhuje vláda
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť