Pondelok 20. 05. 2024 06:50:34 | Meniny má Bernard

Zákon o Slovenskej televízii a rozhlase predloží Šimkovičová na vládu na budúci týždeň

SLOVENSKO/ Upravenú verziu zákona o Slovenskej televízii a rozhlase (STaR) by malo Ministerstvo kultúry (MK) SR zaradiť na rokovanie vlády v ďalšom aprílovom týždni. Na sociálnej sieti to uviedla šéfka rezortu Martina Šimkovičová (nominantka SNS).

TASR|16. apríl 2024|14:28:39

Ilustračné foto. Zdroj: Facebook/Martina Šimkovičová

Súvisiaci článok
Slováci sa pripájajú k iniciatíve Česka na nákup munície pre Ukrajinu. Nie Ficova vláda, ale občania
Čítajte viac >

"Návrh je plne v súlade s európskou legislatívou a verím, že televízia a rozhlas si budú opäť plniť svoju verejnoprávnu funkciu," uviedla ministerka.

Dohodu na upravenom znení zákona po spoločných medzirezortných a koaličných rokovaniach oznámil v pondelok (15. 4.) minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS).

K pôvodnému návrhu zákona, ktorý MK predložilo ešte 11. marca, prišlo v rámci medzirezortného pripomienkového konania 327 pripomienok, z toho 42 hromadných. Okrem zástupcov verejnosti ich formulovali tiež politické strany i kultúrna platforma. Upozorňovali okrem iného aj na nesúlad s európskou legislatívou, konkrétne s prijatým Európskym aktom o slobode médií. Ministerstvo na konci marca oznámilo, že vzhľadom na množstvo pripomienok a komplexnosť témy predloženie zákona odkladá, kým sa jeho znenie nedopracuje.


Súvisiaci článok
V piatok bude krízový štáb o situácii pod Strečnom. Ráž chce po ňom oznámiť skrátenie výstavby tunela Višňové
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť