Utorok 16. 04. 2024 22:52:10 | Meniny má Dana, Danica

Dzurinda, Nagy, Macko, Simon... Šesť menších strán si želá za prezidenta Korčoka

SLOVENSKO/ Šesť mimoparlamentných strán vyzvalo na účasť v sobotnom (6. 4.) druhom kole prezidentských volieb a na podporu kandidáta Ivana Korčoka. Považujú ho za záruku zachovania demokratického právneho štátu a zahranično-politickej orientácie Slovenska. Uviedli to v spoločnom vyhlásení strany Demokrati, Demokratická strana, Fórum, Modrí-ES, ODS - Občianski demokrati Slovenska a Strana rómskej koalície.

TASR|2. apríl 2024|13:10:39

Zdroj: Facebook/Modrí

Súvisiaci článok
Voľby vyhral Korčok! V druhom kole zvedie súboj s Pellegrinim
Čítajte viac >

"Považujeme za našu povinnosť zabrániť tomu, aby Fico získal absolútnu moc a mohol dokončiť demontáž právneho štátu, ako aj zmenu zahranično-politickej orientácie," vyhlásili strany. Od parlamentných volieb konštatujú dramatický politický vývoj a zásadnú zmenu vnútropolitického a zahraničnopolitického kurzu SR.

Strany poukazujú na podrývanie demokratických inštitúcií a základných pilierov demokratickej a občianskej spoločnosti v rozsahu, ktorý podľa nich ohrozuje pokračovanie slobodného a demokratického zriadenia. "V rýchlom tempe dochádza k demontáži toho, čo sme dosiahli v ponovembrovom období," skonštatovali vo vyhlásení.

Predseda Demokratov Jaroslav Naď označil Korčoka za predstaviteľa toho dobrého, čo môže pomôcť Slovensku pri ďalšom raste. Jednoznačnú podporu kandidátovi deklaroval za Demokratickú stranu aj Jozef Rajtár. Líder strany Fórum Zsolt Simon vníma prezidentské voľby ako šancu pre Slovensko, povzbudil k voľbe Korčoka aj zástupcov maďarskej a iných menšín. Predseda Modrých Ľuboš Schwarzbacher zdôraznil, že záleží na každom jednom hlase. Predseda ODS Pavel Macko vyzdvihol Korčokovu kariéru diplomata a jeho jasné názory.


Súvisiaci článok
Harabin poprel, že by vyzýval ľudí na podporu Pellegriniho. Šéfa volebného tímu zbavil funkcie
Čítajte viac >


Súvisiaci článok
VIDEO "Korčok je vojnový štváč!" útočí Fico. "Straší a klame ako Babiš. Rozhoduje o tom parlament," zopakoval víťaz prvého kola volieb
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť