Streda 17. 04. 2024 06:25:05 | Meniny má Rudolf, Rudolfa

Trenčín vyhovel prokurátorovi. Mení parkovanie na území mesta

TRENČÍN/ Trenčianske mestské zastupiteľstvo v stredu zmenilo všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o parkovaní na území mesta. Vyhovelo tak protestu prokurátora, ktorý napadol niektoré časti VZN, týkajúce sa parkovania osôb s ťažkým zdravotným postihnutím.

TASR|28. február 2024|14:20:06

Zdroj: Facebook/Trenčín

Súvisiaci článok
V Trenčíne na sídlisku Juh budú rúbať stromy. Ležali v ceste plynovodu
Čítajte viac >

Podľa vedúcej útvaru mobility trenčianskej radnice Hany Múdrej v odôvodnení protestu prokurátor uvádza, že mesto nedostatočne určilo výhody pri parkovaní pre konkrétne zdravotne postihnuté osoby. VZN o parkovaní v Trenčíne podľa prokurátora chýba ustanovenie o bezplatnom parkovaní cudzincov, ktorým vydali doklad o zdravotnom postihnutí v zahraničí.

"Slovenská republika je zmluvne viazaná Viedenským dohovorom, na ktorého uplatňovanie na Slovensku priamo odkazuje zákon o cestnej premávke. Ak má štátny príslušník inej krajiny v domovskej krajine vydaný určitý obdobný doklad, je takisto oprávnený používať na jeho základe výhody ako občan Slovenskej republiky na základe parkovacieho preukazu," zdôraznila Múdra.

Vo VZN sa upravuje aj definícia parkovacieho preukazu. Bude sa vzťahovať nielen na poskytnutie zľavy z ceny jednorazového parkovného a na oslobodenie od platenia parkovného pri parkovaní na miestach vyhradených pre vozidlá, prepravujúce osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, ale aj na možnosť vybavenia parkovacích kariet pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.


Súvisiaci článok
Hokejová legenda Oto Haščák oslavuje jubileum. Naposledy pracoval ako skaut v NHL, dnes čaká na dobrú ponuku
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť