Streda 17. 04. 2024 08:26:07 | Meniny má Rudolf, Rudolfa

Trenčiansky hrad s hradom Brumov na Morave prepojí cyklotrasa

TRENČÍN/ Cyklistické prepojenie Trenčianskeho hradu a hradu Brumov na českej strane hranice je hlavným cieľom projektu Bevlava. Spoločný projekt v rámci Operačného programu Interreg V-A SR - ČR prepojí cyklotrasy vybudované na slovenskej a českej strane hranice.

TASR|28. február 2024|14:00:06

Zdroj: Facebook / Cyklotrasa Trenčín SK - Brumov CZ

Súvisiaci článok
Z Piešťan do Vrbového vznikne cyklotrasa "Zelená cesta." Pôjde úsekom nevyužívanej železničnej trate
Čítajte viac >

Informovala o tom Sláva Gajdošíková z komunikačného oddelenia Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

"Z Trenčianskeho hradu sa cyklisti odvezú až do Nemšovej po cyklotrase vybudovanej v rámci projektu Na bicykli po stopách histórie. Ide o dlhodobo najobľúbenejšiu cyklotrasu v TSK, na ktorej sčítače zaregistrovali v minulom roku viac ako 228 000 jázd bicyklom. V Nemšovej táto cyklotrasa nadväzuje na cyklotrasu Bevlava," uviedla Gajdošíková.

Za hranicami sa podľa nej Bevlava teší rovnako veľkej obľube. V Brumove - Bylniciach zaregistroval za rok 2023 viac ako 84 000 cyklojázd. Česi pracujú na dobudovaní úsekov v katastri obce Svatý Štěpán. Prvý odovzdajú do užívania na jar tohto roku, na druhom prebieha stavebné konanie a vysporiadanie pozemkov. K prepojeniu cyklotrás chýba ešte 300-metrový úsek v katastri obce Sidonie. Tento úsek je zatiaľ možné bezpečne prejsť po existujúcej nespevnenej komunikácii.

Na cyklotrasu Bevlava sa v budúcnosti chce napojiť aj Združenie obcí Púchovskej doliny. Cyklotrasa by začínala v Púchove, kde by sa napojila na Vážsku cyklomagistrálu, a končila by sa v obci Střelná. Takýmto prepojením by vznikol unikátny, asi 80-kilometrový medzinárodný cyklistický okruh.


Súvisiaci článok
Dočkajú sa konečne Sninčania cyklotrasy do Stakčína?
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť