Štvrtok 25. 07. 2024 04:09:19 | Meniny má Jakub, Timur

Švec žaluje Pellegriniho. Domáha sa svojej kandidatúry na prezidenta

SLOVENSKO/ Róbert Švec podal v pondelok na Najvyšší správny súd (NSS) SR žalobu na vydanie rozhodnutia o prijatie svojho návrhu na kandidáta za prezidenta SR.

TASR|13. február 2024|10:06:18

Švec chce silou - mocou na hrad. Zdroj: Facebook/Róbert Švec

Súvisiaci článok
Velebí Tisa a jeho fašistický štát. Za prezidenta Švec kandidovať nemôže
Čítajte viac >

TASR o tom informovalo Slovenské hnutie obrody, ktorého je Švec predsedom.

Švec žaluje predsedu Národnej rady SR Petra Pellegriniho (Hlas-SD).

"Som presvedčený o tom, že Pellegrini porušil príslušný zákon a aj Ústavu SR vzhľadom na to, že rozhodnutie o odmietnutí mojej prezidentskej kandidatúry podpísal podpredseda NR SR Peter Žiga (Hlas-SD). Právomoc predsedu NR SR podpisovať príslušné rozhodnutie nemôže byť prenesená na podpredsedu parlamentu," tvrdí.

Poukázal tiež na to, že splnil zákonom stanovenú podmienku a odovzdal vyše 15 000 podpisov občanov, ktorí súhlasili s jeho kandidatúrou.

Kancelária NR SR uviedla, že Švec nesplnil potrebné podmienky, a preto neprijala jeho kandidatúru na prezidenta. Komisia po preskúmaní zistila, že doručený návrh nesplnil zákonom stanovené náležitosti. Švec svoj návrh doručil 30. januára vo forme petície, ktorá podľa zákonných ustanovení musí obsahovať podpisy od aspoň 15 000 občanov s právom voliť do NR SR.


Súvisiaci článok
Chcete vyhrať státisíce? Vsaďte stovku na víťazstvo Matoviča, alebo Danka! Tipujúci však favorizujú Korčoka pred Pellegrinim
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť