Štvrtok 25. 07. 2024 16:03:21 | Meniny má Jakub, Timur

Košice hľadajú najdlhšie zosobášený pár. Manželia môžu do kina zadarmo

KOŠICE/ Od pondelka 12. februára, do nedele 18. februára sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva, podujatie zamerané na posilnenie manželských vzťahov a vyzdvihnutie inštitútu manželstva. Košický magistrát pripravil pri tejto príležitosti zaujímavú akciu. Hľadá najdlhšie zosobášený pár a okrem toho počas tohto týždňa budú mať manželské páry vstup na akékoľvek divadelné predstavenie v Národnom divadle Košice so zľavou 50 % a Kino Úsmev ponúka manželom vstupenky na všetky premietania počas tohto týždňa zdarma.

Natália Novotná|9. február 2024|10:00:06

Zdroj: freepik.com

Aké sú podmienky?

Je to jednoduché. Stačí, ak ste už oslávili zlatú svadbu, ste teda spolu viac ako 50 rokov a máte trvalý pobyt v Košiciach. Prípadne, ak takýto pár poznáte, dajte magistrátu vedieť o takomto príbehu lásky. Vedenie mesta Košice najdlhšie zosobášený pár ocení.

Svoje tipy môžete posielať elektronicky do 16. februára 2024 na e-mailovú adresu vskratke@kosice.sk, alebo vhodiť v uzavretej obálke do označenej schránky na hlavnej vrátnici Magistrátu mesta Košice do 16. februára 2024 do 14.00 hod.

Návrh by mal obsahovať základné údaje o dotyčnom manželskom páre - meno, dátum sobáša, telefonický kontakt, krátky opis manželstva (napr. predstavenie páru, ich príbehu, nejakú zaujímavosť zo vzťahu, recept na dlhoročný vzťah). Prihlásiť môžete aj svojich rodičov, starých rodičov, susedov či známych, samozrejme, s ich súhlasom.

Inšpirácia pre ďalšie generácie

Námestníčka primátora mesta Košice Lucia Gurbáľová verí, že táto iniciatíva poslúži ako inšpirácia pre ďalšie generácie a prispeje k upevneniu rodinných hodnôt: „Hovorí sa, že lásku bez kríža nenájdeš a kríž bez lásky neunesieš. V posledných rokoch sledujeme trend, že sa z ľudí vytráca vôľa vstupovať do manželstva, pracovať na vzťahu a prípadné manželské krízy sa často riešia rozvodom bez snahy zabojovať o záchranu vzťahu a rodiny.“

Vraví, že práve dlhoročné páry nám môžu sprostredkovať skúsenosť a ponaučenie, že sa netreba hneď vzdávať a niekedy naozaj stojí za to dať si druhú šancu. „Touto iniciatívou chceme oceniť a osláviť tie manželské páry, ktoré spolu prežili mnoho rokov v dobrom aj zlom, a ich životné skúsenosti a rady môžu byť pre iné páry užitočné.“

manzelstva_status_par_01.png

Príležitosť užiť si spoločný čas

V spolupráci s OZ Národný týždeň manželstva, Národným divadlom Košice a Kinom Úsmev pripravilo mesto Košice pre košické manželské páry sprievodné aktivity kultúrneho charakteru. Počas NTM, teda v dňoch 12. - 18. februára 2024, budú mať vstup na akékoľvek divadelné predstavenie so zľavou 50 %, resp. dostanú dva lístky za cenu jedného. Kino Úsmev ponúka manželským párom vstupenky na všetky premietania, ktoré sa uskutočnia v NTM, zdarma.

Čo môžete vidieť?

Činohra ponúka komédiu Ale, ale pani plukovníková alebo Popol a pálenka s Božidarou Turzonovovou v hlavnej úlohe, najlepšia írska hra rokov 2008 a 2009 Moje baby, Amadeus, epická komédia Bertolda Brechta Pán Puntila a jeho sluha Matti, rozprávka pre celú rodinu Harún a more príbehov.

Milovníci opery si môžu pozrieť legendárnu Kálmánovu Grófku Maricu a premiéru operného galakoncertu sólistov Opery NDKE a jej hostí. Fanúšikovia baletu si počas tohto týždňa môžu vychutnať exkluzívne tanečné divadlo Rómeo a Júlia.

Kino Úsmev ponúka v tomto týždni denne niekoľko filmov rôznych žánrov. V ponuke sú filmy ako napríklad Lietanie pre začiatočníkov, Vrahovia mesiaca kvetov, Život ako každý iný, Caravaggiov tieň, Chudiatko, Emília, Zažiť to znovu, Karaoke blues, Bláznivá, hlúpa láska a tiež úplná slovenská novinka Vojna policajtov.

Podmienkou využitia akcie je preukázať sa v pokladni pri kúpe lístkov do divadla či kina sobášnym listom (originál/kópia/elektronicky), v zmysle všeobecných obchodných podmienok prevádzkovateľa. Cieľom tejto akcie je podporiť činnosť košických kultúrnych inštitúcií a manželským párom poskytnúť jedinečnú príležitosť stráviť spolu príjemný bezstarostný čas. Ponuka platí pri kúpe vstupeniek na predstavenia a premietania v danom týždni (12. - 18. 2. 2024). V pokladniach Národného divadla Košice a Kina Úsmev budú lístky pre manželské páry k dispozícii už od dnes, štvrtka 8. februára.

Informácie o programe počas NTM nájdete na webových stránkach sdke.sk a kinousmev.sk.

tyzden_manzelstva_status_01.png Zdroj: Mesto Košice


Súvisiaci článok
Kolaps dopravy na Kysuciach je stále reálnejší. Poliaci dokončujú diaľnicu po našu hranicu
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť