Streda 24. 07. 2024 13:38:41 | Meniny má Vladimír

Medzinárodné preteky psích záprahov budú cez víkend pri Dobšinskej ľadovej jaskyni

STRATENÁ/ V areáli bežeckého lyžovania pri Dobšinskej ľadovej jaskyni sa v piatok uskutoční nočná etapa medzinárodných pretekov psích záprahov. Na podujatí, ktoré bude pokračovať aj počas víkendu, sa v rôznych súťažných kategóriách predstavia tímy mašérov z viacerých európskych krajín. Pre návštevníkov bude zabezpečená aj kyvadlová doprava.

TASR|2. február 2024|13:00:06

Zdroj: Facebook / Areál bežeckého lyžovania Dobšinská Ľadová Jaskyňa

Súvisiaci článok
Pes v lese má byť na vôdzke, upozorňuje bratislavská organizácia
Čítajte viac >

TASR o tom informovala krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Košice región turizmus (KRT).

V poradí už druhý ročník medzinárodných pretekov psích záprahov pri Dobšinskej ľadovej jaskyni odštartoval uplynulý víkend majstrovstvami Slovenska. Podujatie v piatok o 18.00 h pokračuje nočnou etapou a ďalšími pretekmi počas soboty (3. 2.) a nedele (4. 2.), keď je naplánované celkové vyhodnotenie Veľkej ceny Ľadovej. Tímy mašérov zložené z pretekárov zo Slovenska, Poľska, Česka, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Talianska, Belgicka a Moldavska v rámci pretekov súťažia vo viacerých kategóriách rozdelených podľa počtu zapriahnutých psov.

"Národný šport štátu Aljaška je veľmi atraktívny, a to predovšetkým z dôvodu prítomnosti psov. Je to fantastické podujatie pre celé rodiny," priblížila výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková. Organizátori očakávajú veľký počet návštevníkov, pripravené budú preto dve záchytné parkoviská, z ktorých bude do areálu premávať kyvadlová doprava.


Súvisiaci článok
VIDEO V Hriňovej furmani opäť ukázali šikovnosť koní, aj slovenské tradície (FOTOGALÉRIA)
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť