Nedeľa 21. 07. 2024 17:13:36 | Meniny má Daniel

Prievidzký hlavný cintorín bude počas sviatkov otvorený dlhšie

PRIEVIDZA/ Hlavný mestský cintorín na Mariánskej ulici v Prievidzi bude v období jesenných sviatkov otvorený dlhšie. Osobitné otváracie hodiny bude mať od konca októbra do začiatku novembra i predajňa s pietnymi predmetmi a kvetmi. Informovala o tom samospráva na webe mesta.

TASR|16. október 2023|13:25:26

Zdroj: Facebook/Katarína Macháčková

Súvisiaci článok
Žilinské cintoríny budú počas Pamiatky zosnulých otvorené nonstop
Čítajte viac >

Mestský cintorín bude od 27. októbra do 8. novembra otvorený od 7.00 h do 21.00 h.

"Technické služby mesta Prievidza - Stredisko pietnych služieb prispôsobilo otváracie hodiny, aby v čo najväčšej miere vyhovelo návštevníkom pietnych miest, ktorí navštevujú hroby príbuzných na viacerých miestach," ozrejmila samospráva. Cintoríny v mestských častiach Veľká Lehôtka, Malá Lehôtka, Hradec a Necpaly sú prístupné bez obmedzenia.

Správa cintorína bude v období jesenných sviatkov a zverejnených mimoriadnych termínov vystavovať aj nájomné zmluvy na hrobové a urnové miesta a umožní realizovať platby za hrobové a urnové miesta na ďalšie desaťročné, prípadne i viacročné obdobie.

Pohrebné obrady a smútočné rozlúčky bude správa cintorína zabezpečovať a pripravovať počas celých otváracích hodín predajne, ale realizovať ich bude v tomto období len v obvyklých dňoch a časoch, t. j. v pondelok až piatok o 12.00 h, 13.30 h a 15.00 h, mimoriadne podľa situácie aj o 10.30 h.


Súvisiaci článok
Náhle rečové problémy či bolesť hlavy môžu značiť cievnu mozgovú príhodu
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť