Nedeľa 08. 09. 2024 03:25:45 | Meniny má Miriama

Osem Slovákov hralo v príprave pred NHL. Gólovo sa konečne presadil Juraj Slafkovský

MONTREAL. SLOVENSKO/ Juraj Slafkovský strelil v príprave na nový ročník NHL končene gól. Presadil sa v zápase s Ottawou Senators, v ktorom Canadiens vyhrali 4:3. V stretnutí hral ja Filip Mešár.

Michal Filek|28. september 2023|10:45:17

Zdroj: TASR

VIDEO V súboji Nemca so Slafkovským draftová dvojka skórovala z polovice ihriska. Taký gól ste ešte nevideli

Informáciu o našich hokejistoch priniesol denník Šport.

Juraj Slafkovský strelil v príprave prvý gól. Prispel tak k výhre nad kanadským rivalom, Senátormi z Ottawy, 4:3. Jeho gól prišiel v 15. minúte zápasu, keď do siete dorazil odrazený puk.

Na ľade strávil takmer 14 minút. V zápase sa predstavil aj ďalší mladý Slovák, Filip Mešár. Ten mal Ice Time 10:31, no nebodoval.

Okrem nich hrali aj ďalší šiesti Slováci. Najviac, traja, v drese plameňov z Calgary. Adam Ružička, Martin Pospíšil, ani Samuel Honzek sa do štatistík nezapísali. Flames však vyhrali nad Winnipegom 3:2 po nájazdoch.

Vegas Golden Knights v zostave s Jakubom Demekom prehrali s LA King 3:4. Za kráľov hral Martin Chomiak.

Černákova Tampa Bay porazila Nashville Predators 2:1 po predĺžení. Z výhry sa tešil aj slovenský dvojnásobný víťaz Stanley Cupu.

Gól Juraja Slafkovského si môžete pozrieť TU.

VIDEO Futbalový sviatok v Ružomberku. Slovan využil presilovku, rozhodol Strelec (FOTOGALÉRIA)