Utorok 14. 05. 2024 20:37:57 | Meniny má Bonifác

Šport

< Späť na Spravodajstvo

Proti Poľsku musíme byť koncentrovaní, apeluje Pardavý

OSTRAVA/ Víťazstvo nad USA potešilo hráčov aj trénerov slovenského tímu, no v deň zápasového voľna už svoju pozornosť mierili do ďalších zápasov. Podľa asistenta trénera Jána Pardavého bude dôležité upozorniť hráčov na udržanie koncentrovanosti a správne sa nastaviť na duel proti nováčikovi elitnej kategórie Poľsku.

Spravodajstvo| TASR|14. máj 2024

Kapitán cítil po víťazstve hrdosť. Nemec: "Verím, že podobne vybehneme aj na Poľsko"

OSTRAVA/ Hrdosť na tím, ale aj na predvedenú hru boli hlavné emócie, ktoré cítil kapitán Tomáš Tatar po víťazstve nad USA. Triumf 5:4 po predĺžení v treťom zápase na MS v Ostrave sa zrodil po dvoch tretinách, v ktorých slovenskí hokejisti nadchli publikum.

Šimon Nemec: „Ukázali sme charakter!“ V tabuľke sme pekne vysoko

OSTRAVA/ Bol to strhujúci, nervydrásajúci zápas so šťastným koncom pre nás. Tretia tretina, v ktorej Američania strelili štyri góly a vyrovnali, chalanov mrzí. Ale tí sa mohli aj v predĺžení oprieť o fantastických divákov, z ktorých mali opäť zimomriavky. A aj vďaka nim a pre nich strelili víťazný gól! Pozrite si, ako zhodnotili zápas slovenskí hokejisti.

Spravodajstvo|Michal Filek|13. máj 2024

VIDEO Bravó, chlapci! Američania dostali od Slovákov hokejovú príučku, takto rozhodol Kelemen

OSTRAVA/ Slovenskí hokejisti zvíťazili v pondelňajšom stretnutí B-skupiny MS v Ostrave nad USA 5:4 po predĺžení. Pripísali si druhý triumf na šampionáte a v tabuľke majú päť bodov. Mužstvo trénera Craiga Ramsayho viedlo v zápase 4:1, no favorit tromi gólmi v treťom dejstve poslal duel do predĺženia. V ňom zariadil víťazstvo svojho tímu Miloš Kelemen.

Spravodajstvo| TASR|13. máj 2024

Hráči rozhodli: Najlepší je Slovanista Barseghjan

Armén Tigran Barseghjan sa stal podľa futbalistov pôsobiacich v kluboch Niké ligy najlepším hráčom končiaceho sa ročníka najvyššej slovenskej súťaže. Krídelník bratislavského Slovana vystriedal na tróne svojho klubového spoluhráča Vladimíra Weissa mladšieho.

Proti USA bude chytať Hlavaj. Takto pravdepodobne súperi nastúpia

OSTRAVA/ Do bránky slovenského tímu sa prvýkrát na ostravskom šampionáte postaví Samuel Hlavaj. V pozícii dvojky bude Matej Tomek.

Oplatia rozbehnutí Slováci Američanom prehru z generálky?

OSTRAVA/ Slovenskí hokejoví reprezentanti nastúpia v pondelok na svoj tretí zápas na MS proti tímu, ktorého silu okúsili v generálke na šampionát. Bude to pre nich druhý duel v priebehu dvoch dní a Američanom sa pokúsia vrátiť nedávnu prehru 2:6 z Bratislavy. Tretí zápas SR má úvodné buly o 16.20 h v Ostrave.

Futbalista Polievka bol prvýkrát na šampionáte a odchádza. Aký je dôvod?

OSTRAVA/ Medzi viac ako 9-tisíc fanúšikmi na zápase Slovenska s Kazachstanom na MS 2024 v Ostrave, boli aj známe tváre. Sedel medzi nimi aj futbalista Róbert Polievka, bola to jeho prvá návšteva na svetovom hokejovom šampionáte.

„Skvelé víťazstvo, skvelí fanúšikovia!“ zhodli sa hráči po zápase. No s USA to bude o niečom inom

OSTRAVA/ Slovenskí hokejisti po dominantnom výkone, najmä v prvej tretine, nastrieľali Kazachstanu šesť gólov a pripísali si prvé tri body do tabuľky. Navyše proti priamemu konkurentovi v boji po postup do štvrťfinále. Hráči po zápase vyzdvihli, okrem vynikajúcej prvej časti, aj skvelých fanúšikov. Bolo ich počuť, ba niektorí z nich mali až zimomriavky!

Spravodajstvo|Michal Filek|12. máj 2024

Paráda, takto sa bojuje o postup! Slováci hrali ako z veľkej knihy a Kazachom nedali šancu

OSTRAVA/ Slovenskí hokejisti si na MS v Ostrave pripísali prvý triumf. Vo svojom druhom zápase na šampionáte zdolali v nedeľu v B-skupine Kazachstan 6:2 a do tabuľky si zapísali prvé tri body.