Hovorkyňa mesta Jana Paulínyová povedala, že v spolupráci so školami, lektormi a mestskou políciou usporiadali päť prednášok zacielených na rôzne vekové skupiny. Týkali sa najmä problematiky duševnej pohody v kontexte školstva a zdravého životného štýlu.
Cieľom stretnutí bolo navodiť stav duševnej pohody. „Žiaci druhého stupňa sa zúčastnili prednášky so zameraním na pozitívne afirmácie a ich vplyvu na duševné zdravie. Učitelia sa vzdelávali a diskutovali o úlohách sociálneho pracovníka, významu sebaúcty či ranných kruhoch," popisuje aktivity pre študentov, ako aj pedagógov hovorkyňa.
Mesto využilo pomoc svojich pracovníkov
Vedúca sociálneho oddelenia mestského úradu Veronika Cagáňová, ktorá sa popri dlhoročnom pôsobení na pozícii venuje aj psychológii, ktorej štúdium nedávno skončila, predstavila handlovským učiteľom tému Duševné zdravie v kontexte sociálnej práce a spoločenských vzťahov.
Publikum podľa Paulínyovej tvorili pedagógovia s praxou a po prednáške preberali zažité príklady, o ktorých vzájomne diskutovali.
Pozvanie prijal aj profesionálny tréner komunikácie Martin Baláž, ktorý pôsobil ako novinár, hovorca a vedúci kancelárie primátora. Pomáhal pri tvorbe komunikačných PR stratégií a volebných kampaní na komunálnej aj parlamentnej úrovni.
„Jeho prednáška Ako si vybudovať a udržať mentálnu odolnosť? Prevencia voči vyhoreniu, depresiám a úzkostiam určená handlovským pedagógom dala odpovede na otázky ako nepodľahnúť depresii, vyhoreniu a neostať v nespokojnom nastavení," vysvetlila hovorkyňa.
Mládež rozprávanie zaujalo
Novembrový Týždeň vzdelávania uzavrela prednáška vedúcej sociálneho oddelenia mestského úradu určená stredoškolákom. Dôraz na sebaúctu a pozitívnu mantru ocenili študenti podľa Cagáňovej nielen záverečným potleskom, ale najmä prejaveným záujmom.
„Dostala som tú najkrajší spätnú väzbu. Tínedžeri boli úžasní, išla som do toho s obavou ako zaujmem túto cieľovú vekovú skupinu. Odovzdať im informácie a zaujať ich je nesmierne ťažké. Spolupracovali a videla som nadšenie. Mala som pocit, že to bolo pre nich prínosné," vyjadrila spokojnosť vedúca.
Podľa definície Svetovej zdravotníckej organizácie je duševné zdravie stav duševnej pohody, ktorý ľuďom umožňuje zvládať stresové situácie, realizovať svoje schopnosti, dobre sa učiť a pracovať.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť